PODPORA NEZISKOVÉHO PROJEKTU

Náklady projektu, přímé a nepřímé formy podpory

Lidová architektura a památky ČR - podpora projektuObsahem a podstatou neziskový projekt Památky a lidová architektura ČR je po dobu předchozích 16 let realizován výhradně z vlastních prostředků.

Do značné míry je tímto omezena možnost častější aktualizace, využití nových technologií a softwarového vybavení, zpracování většího objemu dat, intenzivnější spolupráce se čtenáři atd. Uvedenými důvody je vedena i současná snaha o částečné pokrytí níže uvedených nákladů formou nepřímé a přímé podpory.

Obsah: Podpora projektu Reklama na stránkách Náklady projektu

Podpora projektu - transparentní účet vydavatele

Vydavatel a redakce portálu Památky a lidová architektura ČR na www.lidova-architektura.cz: Ing. Martin Čerňanský, Ph.D.
Adresa redakce: info@lidova-architektura.cz
Číslo účtu / kód banky: 1031234007 / 2700

Fyzické a právnické osoby mohou v případě zájmu projekt podpořit dvojím způsobem. První představuje nepřímá podpora za účelem zvýšení informovanosti veřejnosti a to ponejvíce formou odkazování na stránky či jiné spolupráce. Druhý způsob reprezentuje přímá podpora bankovním převodem finanční částky tuzemským příkazem k platbě na výše uvedený transparentní účet vydavatele. Poskytnuté finanční prostředky nesmí pocházet z trestné činnosti nebo činnosti v rozporu se zákony na ochranu památek a přírody.

Vyjma čísla účtu a kódu banky jsou ostatní údaje (variabilní, konstantní a specifický symbol) nepovinné. Povinné nejsou rovněž osobní údaje o plátci a nebudou zveřejněny, pokud o toto nebude písemnou formou požádáno na uvedené elektronické adrese. Na tomto místě proto DĚKUJEME všem, kteří se rozhodnou projekt podpořit.

Ve sdělení pro příjemce je možné uvést podpořený tématický okruh (A - historie, B - regiony, C - ochrana, D - opravy a novostavby, E - encyklopedie, F - fotoalbum, G - grafika) i omezit možnosti využití (P - prostředky lze použít na propagaci stránek samotných, BR - podpořené stránky nesmí zobrazovat reklamu) .

Reklama na stránkách - reklamní systém a inzerce

Na portálu Lidová architektura a památky ČR běží reklamní systém Google AdSense a Sklik, ze kterého vydavatel získává při dobrovolném kliknutí čtenářů na zobrazenou reklamu provizi. Přestože jsou reklamy filtrovány před zobrazováním inzerátů na nevhodné výrobky nebo novostavby netradičních forem, nelze bohužel tomuto jevu zcela zabránit. Žádná z firem nebo osob inzerujících v reklamním systému není ve spojení s vydavatelem tohoto portálu. Zároveň může kdokoliv ve svém účtu Google AdWords nastavit stránkově cílenou kampaň určenou přímo na stránky www.lidova-architektura.cz a nechat zde v závislosti na ceně pravidelně zobrazovat svou s obsahem stránek nekonfliktní reklamu.

Vedle reklamního systému je možná rovněž objednávka reklamního prostoru určeného pro dohodnutý text nebo banner. Kategorizace volných ploch je uvedená níže a cena je stanovena vzájemnou dohodou obou smluvních stran v závislosti na době, velikosti i umístění reklamy včetně počtu zobrazení konkrétní stránky. V případě zájmu je nezbytné kontaktovat redakci info@lidova-architektura.cz

Kategorizace ploch: I. GP - generální partner II. HP - hlavní partneři III. RP - regionální partneři ( okruh B) IV. TP - partneři tématu (okruhy A,C,D)

Reklamní plocha na titulní straně - homepage Reklamní plocha na stránkách o regionech

Náklady projektu - webhosting a grafické práce

Náklady na placený webhosting a jeho údržbu u společnosti Active24.cz se pohybují kolem 8 500 Kč ročně (provoz serveru LITE 7 000 Kč/rok, udržovací poplatek lidova-architektura.cz 800 Kč/rok, udržovací poplatek alias lidovaarchitektura.cz 700 Kč/rok). Roční náklady na technické zajištění provozu a grafické zpracování stránek byly v průměru vyčísleny na desetinásobek výše uvedené částky, tj. 85 000 Kč ročně. Náklady na odborný a informační obsah nejsou zahrnuty z důvodu využití odborné literatury nebo publikování nehonorovaných textů překrývajících se s profesním zaměřením autora stránek .

Hledat jiné téma >

TÉMATICKÉ OKRUHY

Úvodní informace
Mapa stránek
Partneři projektu
Zpětné odkazy a spolupráce

Archiv příspěvků


Regionální dům na vesnici
Dům a jeho charakteristiky

Mezinárodní dokumenty
Architektonické dědictví Evropy

Dědictví zemědělské kultury
Zemědělství a stavby  na vesnici

Územní rozvoj a novostavby
Územní rozvoj a novostavby RD

 

Lidová architektura a památky ČR - úvodní stránka

Lidová architektura na FacebookuFacebook | Lidová architektura na TwitteruTwitterLidová architektura na RSS KanáluRSS Kanál | Textová verze stránky bez grafikyTextová verze | Verze stránky pro tiskTisk stránky |

Načítá se banner k Památky a lidová architektura
DOMŮ | FOTKY PAMÁTEK, VESNIC A KRAJINY | ATLAS VESNIC A PAMÁTEK | PRÁVO A LEGISLATIVA | HISTORIE V DATECH | ENCYKLOPEDIE STAVEB A STAVITELSTVÍ | SEZNAM A REJSTŘÍK VESNIC | PUBLIKACE A LITERATURA | KULTURA | ARCHÍV
OSÍDLENÍ A SÍDLA
STAVBY, DOMY A BYDLENÍ

Osídlení, dům a bydlení
Materiál, práce a řemesla
Historické stavby a konstrukce
Přehled staveb na venkově
OBLASTI A REGIONY
LIDOVÉ STAVBY V ČR
Střední Čechy
Jižní Čechy
Jihozápadní Čechy
Severozápadní Čechy
Severní Čechy
Severovýchodní Čechy
Východní Čechy
Českomoravská vrchovina
Jižní Morava
Střední Morava
Severní Morava a Slezsko
Východní Morava a Slezsko
OCHRANA KRAJINY A SÍDEL
PAMÁTKY A MUZEA V ČR
Památky, rezervace a zóny
Muzea v přírodě a skanzeny
OPRAVY A REKONSTRUKCE
ROZVOJ A NOVOSTAVBY RD

Obnova domu a chalupy
Plánování a projekty domů
Autorská práva a literatura
Podpora projektu >>>

Plakát Lidová architektura Čechy, Morava a Slezsko
Lidová architektura a památky ČR
LIDOVÉ STAVBY
LIDOVÁ ARCHITEKTURA
Vzdělávací portál, na kterém lze nalézt přehled historie osídlení naší krajiny, dějiny bydlení a typy vesnic. Dále též stavební materiál, historické konstrukce staveb a domy regionů Čech, Moravy i Slezska. Seznam rezervací a zón též uveden, stejně jako památky UNESCO, muzea a skanzeny ČR. Nechybí ani postup opravy domu či chalupy nebo projekt novostavby rodinného domu.
Encyklopedie a fotogalerie exteriéru a interiéru staveb, stavební prvky - vrata, dveře a okna. Dále vnitřní vybavení světnice a kuchyně domu - nábytek, kamna a sporáky.
Foto památek, vesnic
a krajiny
Fotky památek, vesnic a krajiny. Lidové stavby, domy a chalupy.
Mapy a atlas krajiny, vesnic
a památek
Mapy a atlas. Vesnice, památky, stavby a krajina.
Diskusní fórum: Krajina, vesnice a architektura.
Encyklopedie lidového stavitelství
Encyklopedie staveb a lidového stavitelství.
Historie vesnic
a staveb
v datech
Historie a dějiny vesnice v datech. Historické slohy.
Seznam vesnic
a rejstřík jmen
Seznam vesnic, rejstřík místních a zeměpisných jmen
Lidové stavby
na ČRo
Lidové stavby na ČRo
Památky UNESCO pro děti a mládež
LEGENDA MAPY >>>

PR
- památková rezervace
PZ - památková zóna
MVP - muzeum v přírodě
RLA - region lidové architektury
NKP - národní kulturní památka
KP - přístupná památka
Zobraz větší mapu v novém okně
2000 - 2014 © Martin Čerňanský     Památky a lidová architektura ČR: Dům a zahrada, chalupy, bydlení - fotky  | www.lidova-architektura.cz